Gabriel Joa hadde et fint åpningsinnlegg. Han takket for et godt styre og rettet en stor takk til de ansatte i FKRA. – De tilsatte i FKRA gjør en solid innsats for oss som eiere. Rekordlave 2,5 % i sykefravær vitner om en kultur i selskapet. De fruktene vi har kunnet høste er til stor takk for god ledelse, en sunn økonomi og sterk balanse, samt reserver for å møte krevende tider.
Gabriel Joa gav honnør til både styret, medlemmer og kunder, og takket for lojal oppslutning om selskapet.
Rekordår
Ola Bekken forteller om et eventyrlig år med vekst i nesten alle forretningsområder. Stadig flere velger FKRA som sin samarbeidspartner. I fjor oppnådde FKRA en solid økning i både salg av kraftfôr, butikkvarer, imek og i verkstedsdrift.
–Det er ekstra gledelig å legge frem denne årsmeldingen i år. I vårt 118 år som selskap så presenterer vi i dag de beste tallene noensinne. De store linjene viser at vi har hatt et godt salg. Jeg vil rette en stor takk til de som handler hos oss, og til offensive dyktige ansatte som holder trykket oppe.
Driftsinntektene i morsselskapet FKRA vokste til nærmere 2.7 milliarder kroner.
Årsmøtet godtok styrets anbefaling om bonusutbetaling
FKRA betaler derfor ut rekordstore 43 millioner kroner til våre medlemmer. Dette kommer i tillegg til årskvantumsrabatten som allerede er utbetalt.
Felleskjøpet Rogaland Agder (konsern)
- Driftsinntekter 2956 2757
- Driftsresultat 111 107
- Resultat før skatt 265 81
- Datterselskapet Fish4Dogs hadde en gledelig vekst på hele 48%.
Valg
- Gabriel Joa ble gjenvalgt som styreleder
- Marianne Nordhus, ble valg som nestleder
- Roar Lima Grødeland fra Orre går inn i styret som nytt styremedlem.
Godt årsmøte
Det var et godt årsmøte med gode innspill fra salen. Dagen ble avsluttet med et foredrag om Moderne matproduksjon av Birger Svihus.
Styreleder Gabriel Joa og Adm. direktør Ola Bekken
Årsmelding 2016 |
Publisert 31. mars 2017 - May-Linda Schjølberg